LIFESTYLE,

NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCE MIEJSCE W GDAŃSKU

Jeśli bywacie w Trójmieście, chcecie miło spędzić czas w Gdańsku, jesteście estetami, a piękne wnętrza oraz solidna porcja sztuki karmią Was do syta bardziej, niż kebab na kacu, to koniecznie wpadnijcie do pewnego miejsca.

NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCE MIEJSCE W GDAŃSKU

NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCE MIEJSCE W GDAŃSKU

Uwielbiam szwendać się po mieście i odwiedzać miejscówki polecane przez znajomych albo wygrzebane w Internecie. Tym razem trafiłam do Garnizonu Kultury w dzielnicy Wrzeszcz. To nowe, modne centrum kulturalne Gdańska pełne młodych ludzi i fajnej energii. To właśnie tu, w zabytkowym XIX-wiecznym budynku, będącym dawną siedzibą koszar, znajduje się „Sztuka wyboru”. Przygotujcie się na same superlatywy, choć w ich natłoku chcę przemycić jeszcze jedną informację – tekst NIE jest sponsorowany. Jestem szczerze zachwycona.

SZTUKA WYBORU, CZYLI CO WYBRAĆ?

„Sztuka wyboru” to prawdziwa enklawa dla wrażliwych. Koncept pełni wiele funkcji, a jedną z nich jest GALERIA SZTUKI, która skupia prace młodych twórców sztuki współczesnej. Wystawy poświęcone są zarówno grafice, malarstwu, jak i rzeźbie, czy fotografii. Sztuka obecna jest w każdym zakamarku dwupiętrowej przestrzeni. Odbywają się tutaj nie tylko wernisaże, ale również targi, spotkania autorskie, konferencje.

NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCE MIEJSCE W GDAŃSKU

„Sztuka wyboru” to też miejsce sprzedaży unikatowych i dizajnerskich ubrań, akcesoriów i biżuterii, ale nie tylko. Jeśli ktoś ma ochotę na polskie wzornictwo, chciałby mieć w domu oryginalny plakat, czy unikatowe krzesło, to może takie rzeczy znaleźć w BUTIKU na pierwszym piętrze.

NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCE MIEJSCE W GDAŃSKU

NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCE MIEJSCE W GDAŃSKU

„Sztuka wyboru” jest również KSIĘGARNIĄ i KAWIARNIĄ. Popijając aromatyczną kawę, można rozsiąść się na wygodnych sofach i godzinami przeglądać albumy poświęcone sztuce, wydania poezji, książki o fotografii. Co ciekawe, panie pracujące za barem, nie tylko proponują przekąski, ale chętnie rozmawiają z klientami o literaturze i sztuce. Świetny klimat. Można tu wpaść nie tylko na szybką kawę, czy śniadanie, ale jeśli trzeba, popracować w atmosferze dostarczającej wiele inspiracji. Gdańska oaza spokoju sprzyja również rodzinom z dziećmi, maluchy nie będą się nudzić, a w księgarni znajdziecie sporo oryginalnych książek dla swych pociech.

NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCE MIEJSCE W GDAŃSKU

FOT. BY SZTUKA WYBORU FB

NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCE MIEJSCE W GDAŃSKU

POLOWANIE NA PIĘKNO

W „Sztuce wyboru” spędziliśmy prawie całe popołudnie i gdyby nie późna pora, w ogóle nie chciałoby się nam stamtąd wychodzić. Pośród regałów pełnych książek, znaleźliśmy sporo czasopism i magazynów o dizajnie, projektowaniu wnętrz i architekturze, zarówno wydań polskich, jak i anglojęzycznych. Od nadmiaru bodźców estetycznych zaczęliśmy planować dom marzeń. 🙂

NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCE MIEJSCE W GDAŃSKU

Jeśli znacie takie miejsca jak „Sztuka wyboru” w innych zakątkach Polski, proszę dajcie znać w komentarzach. 🙂 A może ktoś z Was bywa w gdańskim Garnizonie Kultury? 🙂

NAJBARDZIEJ INSPIRUJĄCE MIEJSCE W GDAŃSKU

„Sztuka wyboru” mieści się przy ul. Słowackiego 19 w Gdańsku.

016 comments

Jeśli podobał Ci się wpis, zapraszam w dalszą wspólną podróż.
Zapisz sie do newslettera.

 • Do odwiedzenia przy najbliższej okazji 🙂

 • I przekonałaś mnie – własnie w tej chwili zainaugurowałam notes „Cele Podróżne” i Sztuka Wyboru już tam trafiła:)
  Dziękuję:)

  • traveLover

   Juhuuuu! :)))) Cieszę się i pozdrawiam :))

 • Wygląda rewelacyjnie. Jak się wybierzemy do Gdańska, to trzeba będzie sprawdzić.

 • Ola

  WOW 🙂 Zauroczyłam się w samych zdjęciach… Padnę plackiem, jak zobaczę wszystko na żywo! Dzięki za inspirację <3

  • traveLover

   Jedno jest pewne Ola – szybko stamtąd nie wyjdziesz 🙂 🙂 🙂

 • Już mówię mojemu mężowi, gdzie w najbliższym czasie wybierzemy się na kawę:)Do Sztuki Wyboru.Mieszkam w Gdyni, a jeszcze nigdy tam nie byłam:( Dzięki za rekomendację:)

  • traveLover

   Kochana!! To koniecznie bierz męża i wybierzcie się na tą kawę! 🙂 Znając już trochę Ciebie w blogosferze, jestem pewna, że Ci się tam spodoba :)))

 • że też pomyśleć, że w Gdańsku jeszcze ani razu nie byłam

  • traveLover

   Warto nadrobić! 🙂 Cale zresztą Trójmiasto to wspaniały kawałek Polski 🙂

 • Julka

  Fajna miejscowka! Klimatyczna 🙂

 • martawj

  Super !! dodaję pineskę na mapie Gdańska !! 😉 <3

  • traveLover

   Cieszę się i jestem przekonana, że nie będziesz rozczarowana 🙂

 • kolorowo1

  ahhhhh…. nic tylko wtopić się w taką kanapę i zatopić się książkę 🙂

 • Super miejscówka. Szkoda, że w moim mieście nie ma takich miejsc 🙁

 • Martyna1

  Cieszę sie, ze zyjemy w czasach, w ktorych dba sie o przestrzen miejska i stwarza takie miejsca jak to!