TRAVEL PORADY,

JAK SPAKOWAĆ SIĘ W BAGAŻ PODRĘCZNY NA DRUGI KONIEC ŚWIATA?

Kocham to uczucie maksymalnej satysfakcji, gdy udaje mi się upolować bilet za grosze. Ostatnio kupiłam bilety na Dominikanę za 750 złotych. Psikus polegał na tym, że bagaż kosztował dodatkowo 480 złotych. Odpowiedź była prosta – lecę bez bagażu!

Tylko jak się spakować? Do dużego plecaka, z którym zawsze wyjeżdżam, staram się pakować rozsądnie – wyłącznie najpotrzebniejsze rzeczy. Moja redukcja często bywa bezlitosna. A do tego dochodzi taktyka zabierania rzeczy, które po drodze mogę wyrzuć, o czym pisałam Wam tutaj: SPRYTNE PAKOWANIE.

JAK SPAKOWAĆ SIĘ W BAGAŻ PODRĘCZNY NA DRUGI KONIEC ŚWIATA?

Co jednak zabrać na drugi koniec świata, gdy zamiast 60 litrów masz do dyspozycji mały plecak podręczny? Dmuchany flaming, kolorowe sukienki… nie ma mowy!: )

KOSMETYKI:

Do dużego plecaka zawsze pakuję malutkie buteleczki kosmetyków (nigdy nie noszę litrowych szamponów, czy płynów) oraz próbki, które zbieram ze wszystkich szuflad w domu. W przypadku podręcznego plecaka robię to samo. Tyle, że nawet te biedne malutkie próbki i buteleczki ograniczam do minimum. Musi wystarczyć kilka saszetek szamponu do włosów, kremu do twarzy, żelu pod prysznic, małe mydełka do prania bielizny. Kupiłam także malutkie buteleczki z balsamami po opalaniu. Zazwyczaj zagranicą olejki i kremy z filtrem są drogie. Dlatego trochę pochodziłam po sklepach i udało mi się znaleźć kremy z wysokimi filtrami SPF, których tubki nie przekraczają 100 ml.

JAK SPAKOWAĆ SIĘ W BAGAŻ PODRĘCZNY NA DRUGI KONIEC ŚWIATA?

UBRANIA:

 • stare trampki, które już ze mną nie wracają (mają tyle dziur, że już trochę wstyd przechadzać się w nich po Warszawie)
 • japonki (i na plażę i pod prysznic i do wszystkiego…: ) )
 • nieusztywniany strój i bikini (żadnych poduszek, push-upów – nic co zajmowałoby więcej miejsca)
 • bielizna (ilość zakładająca opcję prania)
 • jeansowe szorty zamieniłam na materiałowe krótkie spodenki, które zajmują mniej miejsca i co istotne, mniej ważą
 • cienkie, lekkie t-shirty
 • chusta / pareo – na głowę i ramiona, a także na plażę zamiast sukienki
 • 2 zwiewne, cienkie sukienki
 • czapka / okulary 
 • ręcznik szybkoschnący

JAK SPAKOWAĆ SIĘ W BAGAŻ PODRĘCZNY NA DRUGI KONIEC ŚWIATA?

SPRZĘT I INNE AKCESORIA:

 • ładowarki / aparat / dokumenty / telefon / mała kłódka do hosteli / przewodnik (bez tego ani rusz!) – to pakuję do nerki
 • książki – jeśli już to cienkie, żadne kobyły po 500 stron. Jeśli nie ma miejsca w plecaku na książkę, nie pozostaje nic innego, jak kupić na lotnisku prasę. 

DOBRE RADY:

1. Wszystkie najgrubsze ubrania zakładaj na siebie ( bluza, długie spodnie). W samolocie zazwyczaj klimatyzacja daje w kość.

2. Pamiętaj, że w bagażu podręcznym możesz przewieźć płyny do 100 ml, dlatego kosmetyki zabierz w małych buteleczkach. Praktycznym rozwiązaniem są także próbki kosmetyczne (z szamponami do wykorzystania na jedno mycie, z kremami do twarzy, itd.)

3. Wybierz cienkie materiały, by zająć jak najmniej miejsca i nie dokładać sobie zbędnych kilogramów. Jeans zamieniaj na lekkie i zwiewne tkaniny.

4. Zamiast składać ubrania w kostkę, lepiej zwijaj je w ruloniki.

JAK SPAKOWAĆ SIĘ W BAGAŻ PODRĘCZNY NA DRUGI KONIEC ŚWIATA?

5. Ubrania, kosmetyki, buty, bielizna – wszystko pakuj do osobnych woreczków albo materiałowych saszetek. Dzięki temu nic się nie pomiesza i upchasz więcej rzeczy.

6. Zwykły frotowy ręcznik zamień na cienki, szybkoschnący

7. Miej przy sobie nerkę, możesz tam zmieścić wszystkie dokumenty, pieniądze, telefon i ładowarkę. 

Powodzenia! : )

 

Trending Posts

019 comments